Kurs Aktuarialny | Ubezpieczenia Życiowe

Baza materiałów teoretycznych i interaktywne testy egzaminacyjne wraz z rozwiązaniami krok po kroku - z bloku Ubezpieczenia Życiowe egzaminu aktuarialnego!
Rated: 4.33 (based on 3 votes)
Enroll for the course
On-line course
from 56 USD
Course available
Skill Level: Intermediate
Time to complete: ~ 90 hours ~ 5 weeks
Access for: 12 months
Number of questions: 252
Number of tests: 47
Languages: pl
Certificate: Yes, after course completion

Description of the course

 • Interaktywne testy zawierające ponad 250 rozwiązanych "krok po kroku" zadań egzaminacyjnych z 34 poprzednich edycji egzaminów, począwszy od 2004 roku aż do najbardziej aktualnej
   
 • Bogaty zbiór profesjonalnie opracowanych materiałów teoretycznych zawierających przydatne wzory i wytłumaczone przykłady
   
 • Kurs podzielony na dwa tryby nauki: Nauka (testy z historycznych egzaminów, dużo czasu przeznaczonego na każde zadanie) oraz Sprawdź się (zadania dobierane losowo, tryb odwzorowujący prawdziwe warunki panujące na egzaminie aktuarialnym, ograniczony czas na wykonanie poszczególnych poleceń)

 

Zakres materiału

Ten moduł Kursu Aktuarialnego pomoże Ci w przygotowaniach do części egzaminu sprawdzającej wiedzę z zagadnień dotyczących Ubezpieczeń Życiowych

W kursie oprócz kilkuset zadań testowych wraz ze szczegółowymi rozwiązaniami "krok po kroku" znajduje się aż 46 stron materiałów teoretycznych.

Przy rozwiązywaniu zadań z części egzaminów aktuarialnych poświęconej ubezpieczeniom życiowym, oprócz ogromnej wiedzy z zakresu samej matematyki aktuarialnej, trzeba wykazać się znajomością wielu, wcale nietrywialnych, narzędzi z różnych działów matematyki.

Z tego też względu opracowanie teoretyczne zaczynamy od przytoczenia kilku faktów, wzorów i przykładów na pierwszy rzut oka niezwiązanych z tematem, jednak w rozwiązaniach niejednokrotnie będziemy się do nich odwoływać.

W dalszej części zajmujemy się już zagadnieniami związanymi bezpośrednio z tematyką ubezpieczeń życiowych, poznajemy hipotezy agregacyjne i interpolacyjne oraz inne modele stosowane w zadaniach z egzaminu na aktuariusza.

 

Wersje kursu oraz zniżki

W momencie zakupu dostępne mogą być następujące promocje:

 • Zniżka dla grup i firm (o możliwy upust zapytaj wysyłając wiadomość na courses.pl@perkmylife.com podając informację o liczbie chętnych i wybranej edycji kursu).

 

Jakie są wymagania by przystąpić do kursu?

 • komputer (Windows, Mac lub Linux) z dostępem do Internetu


Co zyskuję dzięki udziałowi w kursie?

 • Dostęp do kilkuset kompleksowo opracowanych pytań egzaminacyjnych wraz z rozwiązaniami, których przerobienie sprawi, że nic Cię nie zaskoczy na prawdziwym egzaminie aktuarialnym
 • Pewność, że materiały dostępne w kursie są zgodne z wymaganiami Komisji Egzaminacyjnej
 • Wiedzę i umiejętności wymagane do osiągnięcia pozytywnego wyniku z bloku Ubezpieczenia Życiowe
 • Możliwość samodzielnego ustalania tempa nauki, tj. dnia, pory i ilości czasu poświęcanego na naukę dziennie.
 • Certyfikat ukończenia kursu w formie elektronicznej, do pobrania z Twojego profilu perkmylife


Do kogo kierowany jest kurs?

 • Osób, które chcą zdobyć licencję Aktuariusza i zdać niezbędny do tego egzamin państwowy
 • Studentów matematyki, statystyki bądź finansów / ubezpieczeń
 • Osób, które swoją przyszłość wiążą z sukcesem w branży ubezpieczeniowej
 • Osób, które nie boją się wyzwań i mają w sobie samomotywację, która pozwala konsekwentnie przygotowywać się z kursem on-line
 • Osób, które są ambitne i otwarte na nowe umiejętności, które pozwolą im podnieść kwalifikacje zawodowe.
 • Osób, które interesują się szeroko pojętą branżą ubezpieczeniową i teorią ubezpieczeń
Read more about: Aktuariusz

Curriculum

Topic
Dział I Elementy ekonomiki ubezpieczeń na życie
Dział II Tablice trwania życia
Dział III Ubezpieczenia na życie
Dział IV Renty życiowe
Dział V Składki ubezpieczeniowe netto
Dział VI Rezerwy netto
Dział VII Ubezpieczenia dwóch i więcej osób
Dział VIII Koszty w ubezpieczeniach na życie
Dział IX Opcje w umowie ubezpieczenia
Dział X Inne rodzaje ubezpieczeń na życie i rent życiowych
Paulina
2021/02/26 wrote:
4/5
-
Daniel Traczewski · Praktykant w Biurze Aktuariatu Technicznego, Warta
2015/08/30 wrote:
4/5
Kurs w ogólności spełnił moje oczekiwania. Obejmuje on wszystkie zagadnienia, które zawarte są w egzaminie. Dobrym pomysłem zastosowanym w szkoleniu jest ograniczenie czasowe, ponieważ symuluje to prawdziwą sytuację stresową z egzaminu i zmusza do pełnego zaangażowania. Niewielkim minusem jest dla mnie trochę ogólnikowo potraktowana sfera teoretyczna. Brakuje np. niektórych wzorów, które wykorzystywane są później w rozwiązaniach. Ponadto, dobrym pomysłem byłby link do konkretnego miejsca z teorią/wzorem wykorzystanym w rozwiązaniu. Poza tym, kurs bardzo profesjonalny i merytoryczny. Polecam!
2015/08/12 wrote:
Przede wszystkim, od kursów oczekuje się czytelności. Kiedy mam sprawdzić czyjś tok rozumowania oraz obliczenia, które przeprowadził, to muszę się skupić na merytorycznej zawartości rozwiązania a nie na próbie zgadnięcia co autor miał na myśli. Kurs (AKTUARIUSZ MODUŁ II i AKTUARIUSZ MODUŁ IV) spełnia w zupełności to oczekiwanie. Rozwiązania są czytelne, przejrzyste i mają jasny układ. Czyni to korzystanie z rozwiązań łatwym i intuicyjnym. Bardzo dobrym pomysłem jest też zwięzłe przedstawienie najważniejszych faktów z teorii. Przyda się to każdemu jako tak zwana „kartka ze wzorami”, bardzo pomocna przy nauce do części teoretycznej.