Kurs Aktuarialny | Ubezpieczenia Majątkowe

Baza materiałów teoretycznych i interaktywne testy egzaminacyjne wraz z rozwiązaniami krok po kroku - z bloku Ubezpieczenia Majątkowe egzaminu aktuarialnego!
Rated: 4.50 (based on 2 votes)
Enroll for the course
On-line course
from 58 USD
Course available
Skill Level: Intermediate
Time to complete: ~ 90 hours ~ 5 weeks
Access for: 12 months
Number of questions: 394
Number of tests: 48
Languages: pl
Certificate: Yes, after course completion

Description of the course

 • Interkatywne testy zawierające około 400 rozwiązanych "krok po kroku" zadań egzaminacyjnych z 34 poprzednich edycji egzaminów, począwszy od 2004 roku aż do najbardziej aktualnej
   
 • Szczegółowo opracowany zbiór materiałów teoretycznych zawierających kluczowe wzory i wytłumaczone przykłady
   
 • Kurs podzielony na dwa tryby nauki: Nauka (testy z historycznych egzaminów, dużo czasu przeznaczonego na każde zadanie) oraz Sprawdź się (zadania dobierane losowo, tryb odwzorowujący prawdziwe warunki panujące na egzaminie aktuarialnym, ograniczony czas na wykonanie poszczególnych poleceń)

 

Zakres materiału

Ten moduł Kursu Aktuarialnego ułatwi Ci przygotowanie się do części egzaminu obejmującej tematykę dotyczącą Ubezpieczeń Majątkowych

W kursie oprócz setek zadań testowych wraz ze szczegółowymi rozwiązaniami znajduje się 36 stron materiałów teoretycznych.

Są to bogate opracowania zawierające głównie elementy wymienione w rozporządzeniu Ministra Finansów w sprawie obowiązujących tematów na egzaminach aktuarialnych.

Oprócz tego, zostały dodane elementy innych działów matematyki, które zostały użyte w rozwiązaniach zadań z tego rozdziału. Na początek omawiane są zagadnienia ze statystyki oraz prawdopodobieństwa, czyli głównie rozkłady zmiennych używane przy oszacowywaniu ryzyka czy innych wielkości potrzebnych w matematyce ubezpieczeń majątkowych.

Obliczając zadania z matematyki ubezpieczeń majątkowych, napotykamy na problem tzw. wielu ryzyk, jakie posiada każdy zakład ubezpieczeniowy. Ryzyka te można podzielić na kilka grup, takich jak: 1. Ryzyka techniczne, 2. Ryzyka inwestycyjne, 3. Ryzyka związane z działalnością gospodarczą 

 

Wersje kursu oraz zniżki

W momencie zakupu dostępne mogą być następujące promocje:

 • Zniżka dla grup i firm (o możliwy upust zapytaj wysyłając wiadomość na courses.pl@perkmylife.com podając informację o liczbie chętnych i wybranej edycji kursu).

 

Jakie są wymagania by przystąpić do kursu?

 • komputer (Windows, Mac lub Linux) z dostępem do Internetu


Co zyskuję dzięki udziałowi w kursie?

 • Dostęp do kilkuset rzetelnie omówionych pytań egzaminacyjnych wraz z rozwiązaniami, których przerobienie sprawi, że nic Cię nie zaskoczy na prawdziwym egzaminie aktuarialnym
 • Pewność, że materiały dostępne w kursie są zgodne z wymaganiami Komisji Egzaminacyjnej
 • Wiedzę i umiejętności konieczne do prawidłowego rozwiązania zadań z działu Ubezpieczenia Majątkowe
 • Możliwość samodzielnego ustalania tempa nauki, tj. dnia, pory i ilości czasu poświęcanego na naukę dziennie
 • Certyfikat ukończenia kursu w formie elektronicznej, do pobrania z Twojego profilu perkmylife


Do kogo kierowany jest kurs?

 • Osób, które chcą zdobyć licencję Aktuariusza i zdać niezbędny do tego egzamin państwowy
 • Studentów matematyki, statystyki bądź finansów / ubezpieczeń
 • Osób, które swoją przyszłość wiążą z sukcesem w branży ubezpieczeniowej
 • Osób, które nie boją się wyzwań i mają w sobie samomotywację, która pozwala konsekwentnie przygotowywać się z kursem on-line
 • Osób, które są ambitne i otwarte na nowe umiejętności, które pozwolą im podnieść kwalifikacje zawodowe.
 • Osób, które interesują się szeroko pojętą branżą ubezpieczeniową i teorią ubezpieczeń
Read more about: Aktuariusz

Curriculum

Topic
Dział I Elementy ekonomiki ubezpieczeń osobowych i majątkowych
Dział II Modele ryzyka ubezpieczeniowego
Dział III Teoria ruiny
Dział IV Kalkulacja składki w niejednorodnych portfelach ryzyk
Dział V Kalkulacja rezerw
Lukasz
2016/03/22 wrote:
-
Daniel Traczewski · Praktykant w Biurze Aktuariatu Technicznego, Warta
2015/08/30 wrote:
4/5
Kurs w ogólności spełnił moje oczekiwania. Obejmuje on wszystkie zagadnienia, które zawarte są w egzaminie. Dobrym pomysłem zastosowanym w szkoleniu jest ograniczenie czasowe, ponieważ symuluje to prawdziwą sytuację stresową z egzaminu i zmusza do pełnego zaangażowania. Niewielkim minusem jest dla mnie trochę ogólnikowo potraktowana sfera teoretyczna. Brakuje np. niektórych wzorów, które wykorzystywane są później w rozwiązaniach. Ponadto, dobrym pomysłem byłby link do konkretnego miejsca z teorią/wzorem wykorzystanym w rozwiązaniu. Poza tym, kurs bardzo profesjonalny i merytoryczny. Polecam!
2015/08/12 wrote:
Przede wszystkim, od kursów oczekuje się czytelności. Kiedy mam sprawdzić czyjś tok rozumowania oraz obliczenia, które przeprowadził, to muszę się skupić na merytorycznej zawartości rozwiązania a nie na próbie zgadnięcia co autor miał na myśli. Kurs (AKTUARIUSZ MODUŁ II i AKTUARIUSZ MODUŁ IV) spełnia w zupełności to oczekiwanie. Rozwiązania są czytelne, przejrzyste i mają jasny układ. Czyni to korzystanie z rozwiązań łatwym i intuicyjnym. Bardzo dobrym pomysłem jest też zwięzłe przedstawienie najważniejszych faktów z teorii. Przyda się to każdemu jako tak zwana „kartka ze wzorami”, bardzo pomocna przy nauce do części teoretycznej.