Próbne rozmowy rekrutacyjne | .the case interview

Pakiet rozmów on-line (mock case interviews) skierowany do osób chcących sprawdzić się przed rozmowami rekrutacyjnymi w firmach konsultingu strategicznego.
Rated: 4.75 (based on 4 votes)
Kupuję!
Educational product
from 83 USD
Course available
Skill Level: Intermediate
Time to complete: ~ 10 hours ~ 1 weeks
Languages: pl
Certificate: Yes, after course completion

Description of the product

 

 • Pakiet próbnych rozmów rekrutacyjnych on-line (mock case interviews) - liczbę rozmów w pakiecie wybierasz podczas zapisu na kurs (2x, 6x, 10x)
   
 • Nagrania z przeprowadzonych rozmów
   
 • Prowadzony przez alumnów wiodących firm doradztwa strategicznego w Polsce. Ekspertów w swoich dziedzinach. Osoby z dużym doświadczeniem, zarówno w doradztwie strategicznym, jak i samej rekrutacji nowych konsultantów na wszystkich szczeblach. Wyselekcjonowani w drodze wymagającego procesu rekrutacyjnego.


Zakres materiału

Kurs 'Próbne rozmowy rekrutacyjne (mock case interviews)' przygotowuje swoim zakresem materiału do:

 • Ustrukturyzowanego podejścia do rozwiązywania problemów biznesowych (umiejętność niezbędna: w pracy jako konsultant strategiczny, na studiach MBA, przy zarządzaniu własnym przedsiębiorstwem)
 • Rozmów rekrutacyjnych w firmach doradztwa strategicznego takich jak McKinsey, BCG, AT Kearney, Bain, Deloitte, EY, PwC, KPMG
 • Pracy jako Doradca Strategiczny;


Podczas mock case interviews, rozwiązywać będziesz case studies, z obszarów naczjęściej wybieranych przez rekruterów podczas właściwych rozmów rekrutacyjnych. Do takich obszarów należą:

 • Profitability problems / Problemy związane z zyskownością
 • New product strategy / Strategie wprowadzania nowego produktu
 • Market entry strategy / Strategie wchodzenia na nowy rynek
 • Investment / M&A strategy / Inwestycje / Fuzje i przejecia
 • Capacity, turnaround problems / Problemy związane z mocami produkcyjnymi, restrukturyzacją


Zobacz także:
Przykładowe case study
Relacja z darmowego wykładu Ways To Crack The Case
Nagrania VIDEO prezentujące mock case interviews


Próbne interviews (mock case interviews):

 • Podczas mock case interviews masz szansę zdobyć oraz przetestować wiedzę i umiejętności rozwiązywania konsultingowych case studies. Masz szansę sprawdzić jak dobrze przygotowany/a jesteś, by samodzielnie i przede wszystkim poprawnie rozwiązać nawet najtrudniejsze case study na właściwej rozmowie rekrutacyjnej.
 • Każde mock case interview to rozmowa on-line z trenerem za pośrednictwem profesjonalnego, edukacyjnego komunikatora internetowego
 • Rozmowa trwa łącznie ok. 1 godziny, w czasie której 3/4 czasu rozwiązywany jest przez kandydata case, zaś pozostały czas przeznaczony jest na feedback ze strony trenera (odgrywającego rolę rekrutera) oraz odpowiedzi na dodatkowe pytania kandydata
   
 • Im więcej rozmów próbnych przejdziesz tym lepiej przeygotowany/a będziesz na większą liczbę typów case studies
 • Dodatkowo, więcej przebytych mock case interviews to też większa liczba poznanych trenerów, ich różnego podejścia do rekrutacji, rozwiązywania case studies i pracy w poszczególnych firmach konsultingowych
 • W zależności od terminów, które wskażesz na Twoje mock case interview, będą je prowadzić różni trenerzy (będziemy się starać umówić dla Ciebie rozmowy możliwie najbardziej zróżnicowane)
 • Po skończonej rozmowie zostanie ci udostępnione nagranie z jej przebiegiem 


Networking

 • Pamiętaj, że na platformie perkmylife możesz nawiązać kontakt z setkami osób również przygotowującymi się do rekrutacji do firm doradztwa strategicznego oraz z alumnami tych firm, którzy pełnią rolę trenerów na warsztatach oraz prowadzą rozmowy próbne online.

 

 

Jakie są wymagania by przystąpić do kursu?

 • komputer (Windows, Mac lub Linux) z dostępem do Internetu
 • najlepsze efekty osiągniesz jeśli przed podejściem do mock case interviews przerobisz możliwie dużo case studies samodzielnie np. bazując na materiałach wchodzących w skład kursu .the case interview VIDEO


Co zyskuję dzięki udziałowi w kursie?

 • Pakiet próbnych rozmów rekrutacyjnych on-line pozwalających na sprawdzenie się przed właściwą rozmową rekrutacyjną oraz rozmowę w cztery oczy z byłymi konsultantami i rekruterami wiodących firm doradczych
 • Wiedzę i umiejętności niezbędne do rozwiązania case studies podczas konsultingowego interview
 • Certyfikat ukończenia kursu w formie elektronicznej, do pobrania z Twojego profilu perkmylife


Do kogo kierowany jest kurs?

 • Osób zamierzających aplikować na praktyki, stanowiska typu entry level bądź menadżerskie do firm doradztwa strategicznego
 • Studentów, planujących swoją, karierę w doradztwie strategicznym bądź operacyjnym
 • Kandydatów na studia MBA, w celu nabycia umiejętności pracy z case studies
 • Osób prowadzących bądź myślących o założeniu własnej działalności, w celu nabycia umiejętności rozwiązywania złożonych problemów biznesowych w ustrukturyzowany sposób

Instructors:

Co-founder @perkmylife. Serial entrepreneur
"Prywatny przedsiębiorca od ponad 9 lat. Studiował Computer Science na Stanford University oraz Metody Ilościowe oraz Zarządzanie w Szkole Głównej Handlowej. Posiada polską licencję doradcy inwestycyjnego oraz maklera. Prowadzi case'y związane z bankowością inwestycyjną, M&A oraz nowymi technologiami"
Alumn PwC
"Posiadam wieloletnie doświadczenie zawodowe w doradztwie strategicznym, operacyjnym i inwestycyjnym oraz w zakresie zarządzania projektami poparte wiedzą i kwalifikacjami (m.in. certyfikat CIMA). Ponad pięć lat pracowałem w PwC Polska w dziale Business Advisory, gdzie realizowałem projekty doradcze dla wiodących firm z branży energetycznej, petrochemicznej, wydobywczej i hutniczej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Obecnie wykorzystuję swoje doświadczenia w realizacji (po stronie inwestora) dużego projektu inwestycyjnego - budowy bloku energetycznego jako Dyrektor ds. Realizacji i Rozliczenia Inwestycji. Z PERK współpracuję już od dłuższego czasu przy prowadzeniu szkoleń .tci w zakresie: profitability problems, new product development, turnaround, capacity."
Alumn BCG
"Od samego początku swojej kariery zawodowej pracowałem dla największych graczy na rynku takich jak: Deloitte, Unilever, HJ HEINZ. Dodatkowo przez ponad dwa lata zajmowałem stanowisko Senior Associate w Boston Consulting Group. Obecnie pracuję dla AVON jako Pricing Manager."
Alumn Simon-Kucher & Partners, Augeo Ventures
"Posiadam ponad 7 lat doświadczenia w doradztwie strategicznym oraz transakcyjnym w krajach Europy środkowej i wschodniej, w szerokiej palecie branż - od budownictwa, przez handel detaliczny/hurtowy, po branże wysokich technologii. Od trzech lat jestem Pricing Managerem w regionie CEE w firmie branży wydawniczej i IT. Moją specjalizacją są strategie przywództwa cenowego i optymalizacji marż. Z PERK współpracuję od roku przy prowadzeniu szkoleń .tci w zakresie: profitability problems, market entry, investment problems."

Similar products

Testy Rekrutacyjne

On-line course

.the case interview

In-class course (+ on-line)

Testy Werbalne

On-line course

Reviews:

Adam

"Nieocenioną wartością warsztatów jest z całą pewnością możliwość odbycia mock case interview z rekruterem w kontrolowanych warunkach, zbliżonych do rzeczywistej procedury rekrutacyjnej. Kolejną niezmiernie istotną cechą warsztatów jest możliwość spojrzenia na swój performance z perspektywy czasu oraz z perspektywy osoby postronnej. Dzięki temu, że każda rozmowa nagrywana jest na dyktafon w każdej chwili, po zakończeniu kursu można wrócić do jej przebiegu, słuchając siebie i wychwytując swoje błędy...(przeczytaj więcej: Wywiad z Adamem nt. warsztatów the case interview) "

 

Ewa

"Warto podkreślić, że zadania użyte na warsztatach są oparte na prawdziwych przypadkach. Dodatkowo, prowadzący są ekspertami w swojej dziedzinie, dzięki czemu mogą podzielić się cenną wiedzą na temat np. branży energetycznej. (...) „Poradzenie sobie” z case’m wymaga często odpowiedniego przygotowania teoretycznego, zastosowania tzw. „frameworku", czyli schematu postępowania, w ramach którego się poruszamy. Na warsztatach dowiedziałam się, na co zwrócić uwagę, co jest kluczowe w danym typie zadania. To bardzo pomaga. Myślę, że bez wiedzy uzyskanej na zajęciach nie poradziłabym sobie z zadaniami na takim poziomie, jaki wymagany jest na rozmowach. (...) Taka inwestycja się opłaca, bo kurs trochę kosztuje, ale w przypadku dostania upragnionej posady zwróci się w tydzień, a może mniej. (przeczytaj więcej: Wywiad z Ewą nt. warsztatów the case interview)"

Tomasz
2016/06/07 wrote:
4/5
Experience similar to the real interview - I fully recommend it.
Kamil Gołębiowski · Intern, Translation Agency
2016/06/04 wrote:
5/5
Polecam kurs dla wszystkich, którzy myślą o pracy w consultingu. Możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w rozmowach jeden na jeden jest nieoceniona.
Monika Aptowicz · Finanse i Rachunkowość, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
2016/03/24 wrote:
5/5
Pełen profesjonalizm. Polecam.