Kurs Doradca Podatkowy

Interaktywne testy do egzaminu na Doradcę Podatkowego, e-book z kazusami oraz e-book opracowanych zadań otwartych do egzaminu ustnego - rozpocznij efektywne przygotowania już dziś!
Rated: 4.55 (based on 11 votes)
Uwaga: W cenie kursu aktualizacje zgodne z najnowszą uchwałą Ministerstwa Finansów z 28 kwietnia br. (zmiany zarówno w kazusach, pyt. testowych i otwartych)
Wykup dostęp!
On-line course
from 89 USD 114 USD
Course available
Skill Level: Basics
Time to complete: ~ 190 hours ~ 10 weeks
Number of questions: 2040
Number of tests: 10
Languages: pl
Certificate: Yes, after course completion

Description of the course

 • Materiały przygotowane przez osoby posiadające tytuły Doradcy Podatkowego lub inne, międzynarodowe certyfikaty z dziedziny rachunkowości i podatków oraz doświadczenie w doradztwie podatkowym.
   
 • Kupując ten produkt otrzymasz materiały do części pisemnej egzaminu na Doradcę Podatkowego:
  Kurs on-line składający się z ponad 1300 pytań testowych wraz z odpowiednimi podstawami prawnymi
  Szczegółowe opracowanie 45 praktycznych kazusów prawnych, wchodzących w zakres egzaminu państwowego
  Próbka do pobrania: Doradca Podatkowy Kazusy Demo 

   
 • Kupując ten produkt otrzymaż również materiały do części ustnej egzaminu na Doradcę Podatkowego: Opracowanie około 740 pytań otwartych
  Łącznie - ponad 2000 stron materiałów omawiajacych CAŁĄ wymaganą na egzaminie teorię
  Próbka do pobrania: Doradca Podatkowy Pytania Otwarte Demo

   
 • Sugerowany plan efektywnej nauki przydatny w rozłożeniu w czasie przygotowań do egzaminu
   
 • Testy w ramach modułu egzamin pisemny, podzielone są na dwa tryby nauki: Nauka (testy ułożone w działy tematyczne, więcej czasu przeznaczonego na każde zadanie) oraz Sprawdź się (tryb, który stanowi odwzorowanie prawdziwego egzaminu, ograniczony czas na wykonanie poszczególnych poleceń)

 

Zakres materiału

Ten kurs stanowi kompletne przygotowanie do:

 • Części pisemnej i ustnej egzaminu na Doradcę Podatkowego oraz odpowiada wymaganiom Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do Spraw Doradztwa Podatkowego
 • Pracy jako Doradca Podatkowy - kształcąc umiejętność udzielania porad i opinii z zakresu obowiązków podatkowych oraz omawiając niezbędne akty prawne

 

Wersje kursu oraz zniżki

Kurs składa się z dwóch modułów:

 • Doradca Podatkowy: Egzamin Pisemny (szczegółowo omówione kazusy w formie e-booka i pytania testowe dostępne w kursie on-line)
 • Doradca Podatkowy: Egzamin Ustny (opracowanie pytań otwartych w formie e-booka)

Każdy z modułów może zostać zakupiony osobno lub w razem, w tym pakiecie.

W momencie zakupu dostępne mogą być następujące promocje:

 • Zniżka dla grup i firm (o możliwy upust zapytaj wysyłając wiadomość na courses.pl@perkmylife.com podając informację o liczbie chętnych)

 

Jakie są wymagania by przystąpić do kursu?

 • komputer (Windows, Mac lub Linux) z dostępem do Internetu
 • zupełny brak potrzeby posiadania specjalistycznej wiedzy (studiów, kursów wstępnych) z zakresu prawa, analizy podatkowej, finansów.  

 

Co zyskuję wykupując dostęp do kursu?

 • Cały potrzebny materiał do zdania egzaminów na Doradcę Podatkowego - tysiące stron opracowań, setki pytań testowych oraz kilkadziesiąt kazusów wraz ze szczegółowymi rozwiązaniami
 • Predyspozycje do pracy w świecie doradztwa podatkowego np. jako konsultant do spraw podatków, prawnik do spraw prawa podatkowego, a po zdaniu egaminów, jako doradca podatkowy
 • Certyfikat ukończenia kursu w formie elektronicznej, do pobrania z Twojego profilu perkmylife


Do kogo kierowany jest kurs?

 • Osób, które chcą uzyskać uprawnienia do wykonywania zawodu Doradcy Podatkowego oraz zdać niezbędny do tego egzamin państwowy
 • Studentów rachunkowości, finansów lub prawa i administracji
 • Księgowych, chcących rozszerzyć lub zmienić zakres swoich kompetencji
 • Osób, które interesują się szeroko pojętą tematyką podatków
 • Osób, które są ambitne i otwarte na nowe umiejętności, które pozwolą im podnieść kwalifikacje zawodowe.

Curriculum

Topic
Dział I Źródła i wykładnia prawa
Dział II Materialne prawo podatkowe
Dział III System podatkowy
Dział IV Międzynarodowe prawo podatkowe
Dział V Analiza podatkowa
Dział VI Postępowanie administracyjne i egzekucyjne w administracji
Dział VII Prawo celne i dewizowe
Dział VIII Prawo karne i skarbowe
Dział IX Administracja finansowa
Dział X Postępowanie przed organami administracji publicznej i sądami administracyjnymi
Dział XI Międzynarodowe, wspólnotowe i krajowe prawo celne
Dział XII Prawo karne skarbowe
Dział XIII Organizacja i funkcjonowanie administracji podatkowej i kontrola skarbowa
Dział XIV Rachunkowość
Dział XV Ewidencja podatkowa i zasady prowadzenia ksiąg podatkowych
Dział XVI Przepisy o doradztwie podatkowym i etyka zawodowa

Instructors:

ACCA Affiliate
"Katarzyna Kimla - absolwentka Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Rachunkowość (specjalizacja: Prawo podatkowe) oraz studentka V roku na kierunku Prawo na Uniwersytecie Warszawskim (specjalizacja: Prawo podatkowe). Posiada tytuł ACCA Affiliate. Obecnie odbywa program menedżerski w jednej z wiodących firm sektora FMCG. Posiada także doświadczenie w międzynarodowej firmie doradztwa podatkowego. "Najważniejszą zaletą kursu jest fakt, że e-book i kazusy są opracowaniami wyczerpującymi wszelkie zagadnienia niezbędne do zdania egzaminu, nie musimy więc dokupować już żadnych innych pomocy naukowych"

Reviews:

Wśród firm i organizacji, które nam zaufały i korzystały z produktów edukacyjnych PERK, znalazły się:

Maksymilian Siepsiak · zarządzanie, Akademia Ekonomiczna w Poznaniu
2017/06/25 wrote:
2/5
Kurs okazał się nieaktualny, czyli treść niezgodna z aktualnym rozporządzeniem komisji egzaminacyjnej. Bardzo długi czas aktualizacji kursu. Przez to nie mogę polecić kursu.
Mateusz
2016/06/03 wrote:
5/5
Dobre opracowanie.Pomogło mi przyswoić materiał.
Patrycja Macander · Administration, Uniwersytet łódzki / University of Lodz
2015/02/28 wrote:
5/5
Wykupując kurs na doradcę podatkowego z portalu perkmylife.com jeszcze do końca nie wiedziałam jak bardzo pomoże mi to usystematyzować moją wiedzę na temat podatków. Muszę powiedzieć, że moje wrażenia są bardzo pozytywne. Precyzyjnie, jasno i absolutnie fachowo przedstawione informacje w materiałach pomocniczych umilały mi naukę, jak również motywowały do dalszego zgłębiania wiedzy podatkowej. Warto zwrócić uwagę na szatę graficzną, która nie męczyła oka, czytało się tekst naprawdę dobrze dzięki wypunktowaniom, prostym czcionkom i nieprzesadnym grafikom. Przekonały mnie również zawarte podstawy prawne odpowiedzi, które świadczą o profesjonalizmie osoby opracowującej owe zagadnienia kursu. Jako studentka, która dopiero poznaje świat podatków, dowiedziałam się wielu niezbędnych wiadomości, które z pewnością ułatwią mi nie tylko zdanie egzaminu na doradcę podatkowego, ale również otworzą wiele drzwi do mojej wymarzonej kariery zawodowej. Jestem pewna, że jeszcze nie raz skorzystam z usług perkmylife.com ze względu na profesjonalnie przekazywaną wiedzę, a także adekwatną do tego cenę usług.
2015/02/26 wrote:
Opracowanie pytań otwartych na doradcę podatkowego to kompleksowy zestaw pytań i odpowiedzi z egzaminu na doradcę podatkowego. Opracowanie to prezentuje dogłębnie i konkretnie sprecyzowane odpowiedzi, które pomagają zrozumieć zagadnienia prawne osobom nie tylko na co dzień związanym z tematyką podatkową ale także osobom, które zaczynają przygodę z podatkami. Forma prezentacji pytań i odpowiedzi jest klarowna, usystematyzowana i przejrzysta, a prezentacja spisu treści pozwala na szybsze dotarcie do konkretnych zagadnień. Opracowanie to jest w mojej opinii bardzo cennym źródłem wiedzy podatkowej, który z pewnością dzięki rzeczowym odpowiedziom, uskuteczni i zintensyfikuje przygotowania do egzaminu na doradcę podatkowego.
Agnieszka Tałałaj · Finanse i rachunkowość, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego
2015/02/17 wrote:
5/5
Materiały już na pierwszy rzut oka są bardzo przejrzyste. Można by nawet je porównać z notatkami studenta, a to bardzo ułatwia naukę. Tytuły, wypunktowania, pogrubienia to wszystko składa się na lepszy efekt przyswajania nowych informacji. Dużym ułatwieniem są wypisane treści konkretnych artykułów ustawy, które są potwierdzeniem i dowodem przedstawionego wcześniej zagadnienia. Student zwykle mimo tego, że ma podany numer konkretnego artykułu, nie zawsze sprawdza go w ustawie, a najczęściej korzysta z nieuaktualnionych danych popełniając tym samym błąd, a w tutaj nie musi sięgać po ustawę, zastanawiać się i szukać. Bardzo ważne są wyjątki czy też ograniczenia do danego artykułu. Ułatwieniem jest również to, iż czytając najpierw prawidłową odpowiedź, a później podstawę prawną, sami możemy już rozważyć, które słowa z danego artykułu są najważniejsze, co jest trudne do zauważenia przy czytaniu po raz pierwszy nudnych podstaw prawnych. Dużym atutem kursu są dołączone kazusy. Są one przykładami z życia, trudnymi do określenia i rozwiązania na pierwszy rzut oka. Jednak wszytko zostaje wyjaśnione i poparte podstawą prawną. Podsumowując myślę, że materiały pomogły zrozumieć istotę doradztwa podatkowego i nurtujące problemy z tym związane. Najważniejszym jest to, że uczy nas, że wszystkie odpowiedzi znajdziemy w odpowiednich podstawach prawnych, których wiedzę powinniśmy przyswoić.
Piotr Byczyński · Law, Uniwersytet łódzki / University of Lodz
2015/02/17 wrote:
4/5
Moduł z kazusami podatkowymi jest przystępny w odbiorze i odpowiednio dopracowany graficznie. Na początku tej części znajduje się spis treści, co ułatwia poruszanie się po kazusach. W tym miejscu mam jednak małą sugestię – warto rozważyć jakiś skrótowy opis przytaczanych spraw pod numerami kazusów w spisie treści. Skargi są ciekawie opracowane, każda z nich zawiera wyczerpujące uzasadnienie. Układ graficzny zbioru jest przejrzysty i nie przysparza problemów z czytaniem. W tekście zdarzają się jednak pomyłki w postaci np. pominięcia słów. Poza tym nie mam większych zastrzeżeń do ocenianego przeze mnie zbioru, materiał oceniam, jako interesujący i przydatny w przygotowaniach do egzaminu na doradcę podatkowego. Zarówno graficznie, jak i merytorycznie, przygotowane przez Państwa opracowanie prezentuje się moim zdaniem profesjonalnie.
Krystian Płoski · Finanse i Rachunkowość, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego
2015/02/17 wrote:
5/5
Moduły zostały przygotowane w sposób przejrzysty i zrozumiały dla kursanta, aby mógł jak najlepiej przyswoić ogromną dawkę wiedzy niezbędnej do zdania egzaminów na doradce podatkowego. Materiał w nich zawarty jes przystępny także dla osób, które dopiero zaczynają odnajdywać sie w tematyce doradztwa podatkowego. Pozytywnym elementem jest szczegółowe opracowanie pytań wraz z dołączoną do nich podstawą prawną, aby każdy mógł zapoznać się z treścią przytoczonej ustawy lub przepisu. Niewątpliwą zaletą kursu stworzonego przez PERK jest to, że nie musimy poszukiwać ani nabywac dodatkowych pomocu naukowych, ponieważ moduły zawierają wszystkie zagadnienia niezbędne do zdania egzaminu na doradcę podatkowego
Małgorzata
2015/02/16 wrote:
5/5
Mogę stwierdzić, że zakup kursu będzie dobrą inwestycją. Po pierwsze treść kursu cechuje się przejrzystością – co jest bardzo cenne aby odnaleźć się w ogromny gąszczu ustaw. Kolejna cecha to uporządkowanie i logika. Bardzo trafiło mi do gustu to, że pod każdym pytaniem znajduje się podstawa prawna odpowiedzi. Jest to wielkie ułatwieni, ponieważ nie trzeba samemu szukać danego artykułu. Uważam, że dla kandydata przygotowującego się do egzaminu na doradcę podatkowego jest to obowiązkowe kompendium wiedzy. Zagadnie są opisane w sposób wyczerpujący i dlatego nie ma potrzeb sięgania po dodatkowe publikacje, aby zrozumieć dany temat. E-book „Doradca podatkowy” może stanowić także źródło informacji nie tylko dla osób przygotowujących się do egzaminu na doradcę podatkowego, ale także dla studentów, którzy dopiero zgłębiają te zagadnienia. Dla mnie będzie to ciekawa forma na powtórkę materiału przed egzaminami na studiach.
Anna Moczała · Finanse i Rachunkowość, Szkoła Główna Handlowa
2015/01/31 wrote:
5/5
Aby skutecznie przygotować się do egzaminu na doradcę podatkowego rozważnym wyborem jest skorzystanie z pomocy Perkmylife.com. Wychodząc naprzeciw potrzebom kandydatów przygotowali kompleksowy kurs na doradcę podatkowego, w pełni dostosowany do wymogów egzaminacyjnych. Zaletą e-booka, zawierającego opracowania pytań otwartych do egzaminu jest po pierwsze przejrzyste przedstawienie zagadnień zgodnie z podziałem na wszystkie dziedziny obowiązujące w wymaganiach. Odpowiedzi na pytania zostały przygotowane w sposób treściwie przedstawiający problem, dostarczając wielu istotnych uwag. Takie ujęcie jest zarazem cenne dla osób chcących uporządkować swoją wiedzę w zakresie każdego z obowiązkowych pytań, jednakże z drugiej strony młodzi adepci sztuki podatkowej mogą uznać niektóre treści za niewytłumaczone dostatecznie, co zapewne skieruje ich do samodzielnego uzupełnienia wiedzy. Kandydaci na doradców podatkowych obeznani w języku prawniczym uznają kurs za przystępny i poruszający najważniejsze zagadnienia. Oczywiście, co istotne, każda odpowiedź na pytanie zawiera poparcie w przepisach prawnych, wyszczególnionych pod każdą odpowiedzią na dane pytanie. Kolejnym obowiązkowym punktem przygotowań do państwowego egzaminu na doradcę podatkowego jest zmierzenie się z praktycznymi przykładami kazusów. Perkmylife.com przedstawia w kursie profesjonalne rozwiązania tych praktycznych przypadków. Jako osoba kształcąca się i samodzielnie poszerzająca wiedzę w zakresie podatkowym potraktowałabym ten kurs za cenną wskazówkę na drodze przygotowań do egzaminu państwowego, który niewątpliwie ułatwiłby trud przygotowań i uzyskanie pozytywnego wyniku.
Monika Moskwa · Law, Uniwersytet Łódzki Wydział Prawa i Administracji
2015/01/15 wrote:
5/5
Zbiór ten ma jasny i przejrzysty układ graficzny, co pomaga w przyswajaniu wiedzy, a sposób, w jaki wypunktowane są istotne informacje z pewnością ułatwia zapamiętywanie. Istotne jest także to, że czytelny spis treści części zawierających pytania otwarte, pozwala na łatwe odnalezienie interesującego nas zagadnienia. Co do spisu treści opracowania kazusów, to mógłby on zawierać krótki opis przytaczanych spraw, co na pewno ułatwiłoby poruszanie się po tym zbiorze. Sama treść pod względem merytorycznym jest profesjonalnie przygotowana, a zarazem ciekawie opracowana i bardzo przystępna w odbiorze. Odpowiedzi na pytania egzaminacyjne są sformułowane w sposób zwięzły i wyczerpujący, dzięki czemu nie trzeba posiłkować się w nauce innymi pozycjami. Reasumując, opracowane „Doradca podatkowy” jest jak najbardziej godną polecenia pozycją dla wszystkich zainteresowanych zgłębianiem prawa podatkowego. Będzie ona bardzo pomocna w przygotowaniach do egzaminu na doradcę podatkowego i uczyni je dużo przyjemniejszymi. Nadaje się ona znakomicie zarówno do przyswajania potrzebnej wiedzy, jak i do szybkich powtórzeń przed egzaminem, a jej zakup będzie stanowił dla nabywcy dobrą inwestycję w swój rozwój.
Jan Traczyk · Finanse i Rachunkowość, Szkoła Główna Handlowa
2015/01/13 wrote:
4/5
Kurs na doradcę podatkowego przygotowany przez platformę PERKMYLIFE jest świetnym narzędziem do rozpoczęcia przygotowań do egzaminu państwowego. Są w skondensowane wszystkie podstawowe zagadnienia, których można się spodziewać na egzaminie. Dodatkowo, przytoczone przepisy do każdego z omawianych działów pozwalają skupić się na nauce, zamiast żmudnym szukaniu odpowiednich artykułów w kodeksie. Jasny i przejrzysty podział tematów pozwala sukcesywnie realizować omawiany materiał, a w razie wątpliwości szybko wrócić do odpowiedniego miejsca w kursie i uzupełnić swoje braki. Kejsowa metoda również sprzyja przyswojeniu wiedzy. Dzięki takiej realizacji części tematów przyswaja się je szybciej i lepiej zapadają w pamięć. Dzięki kursowi udało mi się odświeżyć swoją wiedzę ze wszystkich dziedzin związanych z doradztwem podatkowym w zadziwiająco krótkim czasie. Sposób przygotowania kursu znacząco przyśpieszył proces przygotowań do egzaminu na doradcę podatkowego. Sam kurs może nie wystarczyć do zdania ustnej części egzaminu, ale stanowi dobry początek przygotowań do niego.