Mikrospołeczności edukacyjne


06.02.2015  |  Lena Rzatkiewicz
Viewed: 6148 times
Mikrospołeczności edukacyjne

Pod wieloma względami, platforma PERKnotes służąca do pozyskiwania i wymiany edukacyjnych materiałów dydaktycznych, posiada również cechy portalu społecznościowego.


W ramach PERKnotes stawiamy jednak na specjalizację w formie mikrospołeczności edukacyjnych. Najprostszym narzędziem segmentacji użytkowników będzie formowanie ich w konkretne, spajające ich tematycznie grupy. Oczywiście to użytkownik będzie wybierał grupy, do których należy lub ewentualnie będzie do nich zapraszany. Potencjał tej formuły jest olbrzymi. Poniżej prześledzimy tylko 8 z możliwych rodzajów grup, które już teraz znajdują się w planach deweloperów serwisu.

Jako że największą część aktywnych użytkowników PERKnotes stanowią z założenia studenci (zarówno czynni, jak i byli), w serwisie najwięcej znajdziemy zapewne grup studentów. Można sobie tylko wyobrazić, że w obrębie tej kategorii będą się tworzyć grupy przedmiotów, uniwersyteckie, a może też skupiska alumnów?

W platformie perkmylife.com już teraz dostepne są różnorakie, płatne kursy specjalistyczne, np. na doradcę inwestycyjnego. Wydaje się zatem naturalne utworzenie osobnej grupy wykładowej lub kursowej dla takiego wydarzenia. Tam będzie można śledzić postępy współuczestników kursu, razem przygotowywać się do egzaminów, etc.

Jeśli przyjdzie nam ochota na luźną wymianę myśli, na pewno trafimy na jedną z grup dyskusyjnych, także taką, która powstanie z inicjatywy samych użytkowników. W grupie kilku-kilkunastu tysięcy użytkowników nietrudno wyobrazić sobie istnienie kilkunastu osób, które hobbystycznie np. zajmują się obserwacją nieba. W PERKnotes nikt nie zabroni Wam dyskutować, a tym bardziej kolekcjonować pozycji naukowych na temat Waszej pasji.

Z drugiej strony, dyskutować na grupach eksperckich będą mogli sami wykładowcy tak, aby dostosowywać własny program kształcenia studentów. Przewidziane są też osobne miejsca dla autorów (grupy twórców) oraz biznesu (grupy firmowe dla reklamodawców).

Co jeszcze? Pole do popisu jest spore. Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby firma X wykupiła usługi wirtualnego assessment center i przeniosła je do własnej grupy rekrutacyjnej otwartej tylko dla kandydatów wyłonionych we wcześniejszych, tradycyjnych etapach naboru.

Zresztą, jesteśmy pewni, że Wy, członkowie społeczności PERKnotes zaskoczycie nas swoją kreatywnością w tworzeniu grup rozwoju.

Po więcej informacji zapraszamy na: perkmylife.com/notes


View similar articles on: Startups & enterpreneurship