Jak napisać dobry list motywacyjny


28.02.2014  |  Perkmylife Platforma edukacyjna
Viewed: 6006 times
Jak napisać dobry list motywacyjny

Jednym z dokumentów, które musisz przygotować do aplikacji na warsztaty .the case interview jest krótki list motywacyjny, odpowiadający na konkretne pytanie. Na szczęście, zastosowanie się do poniższych wskazówek niemalże gwarantuje Ci jego pozytywną ocenę.

List motywacyjny, który w języku angielskim musisz stworzyć, by z sukcesem zaaplikować na warsztaty, powinien odpowiadać na pytanie ”How will participating in .tci advance your future career or personal goals?” tj. zawierać takie informację jak:

  • jakich efektów właściwie oczekujesz od warsztatów .the case interview, tj. wyniesienia jakich konkretnych umiejętności, jakiej wiedzy czy jakich wskazówek przekazanych przez prowadzących
  • czego właściwie brakuje Ci do osiągnięcia życiowych/zawodowych celów
  • jaką ścieżkę kariery planujesz wybrać czy też jaka jest Twoja strategia na osiągnięcie celów zawodowych

Pamiętaj, że jeśli odpowiesz na powyższe pytania bardzo konkretnie i zwięźle cały tekst nie powinien zająć więcej niż 1 stronę A4, a najlepiej jeśli wszystko zawrzesz na połowie strony tego formatu.


A jak właściwie napisać dobry list motywacyjny do firm doradztwa strategicznego? Poniżej zawarliśmy dla Ciebie kilka dodatkowych wskazówek, odpowiadających na to pytanie.

Najważniejsza zasada - list pisz maksymalnie na 1 stronę A4, optymalnie pół, i nie powtarzaj informacji z CV (Sprawdź jak napisać dobre CV)!

I kilka kolejnych reguł:

Pokaż, że networking Ci nie straszny - wymień z imienia i nazwiska osoby, od których dowiedziałeś się więcej o firmie czy o konsultingu. Dopisz kiedy to było, np. przy okazji jakiego wydarzenia.Nie przepisuj, ale uzupełniaj

W liście motywacyjnym dobrze jest opisać bardziej szczegółowo punkty z CV, które mogą być niejasne dla sprawdzającego - np. jeśli robiłeś praktyki w firmie, która nie jest znana, ale uważasz, że dzięki nim nauczyłeś się naprawdę dużo - napisz konkretnie o realizowanych zadaniach, nabytych umiejętnościach i, co jest bardzo ważne, dlaczego uważasz, że przydadzą się one podczas Twojej pracy w konsultingu.

Odrób zadanie domowe

Twój list powinien zawierać informację dlaczego właśnie do tej konkretnej firmy aplikujesz (oczywiście nikt nie mówi, że powinieneś aplikować tylko do jednej firmy ;) i dlaczego jest ona dla Ciebie Number One Choice. Postaraj się dowiedzieć więcej o swoim nowym pracodawcy i wykorzystaj tą wiedzę uzasadniając swój wybór.

Ceń swoją wartość

Nie bój się napisać, dlaczego ta konkretna firma skorzysta na zatrudnieniu właśnie Ciebie, co do niej wniesiesz, dlaczego będziesz do niej pasował itd. Napisz, dlaczego jesteś lepszy od innych kandydatów i dlaczego tak sądzisz (np. dzięki jakim doświadczeniom czy umiejętnościom).

Pokaż się, jako pewną inwestycję

Jeśli masz już doświadczenie w konsultingu (nawet niewielkie) to musisz to podkreślić. Rekruter z Twojej wymarzonej firmy, czytając Twój list będzie przynajmniej wiedział, że wysiłek który włożą we wdrożenia Ciebie nie pójdzie na marne i nie uznasz np., że praca w konsultingu jednak nie jest tym, czego szukałeś.List motywacyjny do firmy konsultingowej

Chcesz rozpocząć karierę w Doradztwie Strategicznym? Tak właściwie, teraz zostaje Ci już tylko, zaaplikowanie na warsztaty .the case interview :)

Wykorzystaj swoją szansę - Warsztaty .the case interview

View similar articles on: Strategy